Gél lak 152 5ml BIO-nails

Rad profesionálnych farebných gél lakov BIO-NAILS Vám prináša svojou konzistenciou "našľahané krémové", vysoko pigmentované farebnosti, ktoré sú skrátka svojou hustotou "tak akurát" a parádne kryjú už v prvej vrstve, a to vrátane svetlých farieb.

Všetky gél laky BIO-NAILS sú vhodné ako pre profesionálky, tak aj pre domáce využitie. Skrátka sú úžasné pre všetky ženy, ktoré dbajú na kvalitné certifikované produkty, s bonusom cenovej dostupnosti. Príjemné ploché štetce zaistia pohodlnú aplikáciu gél lakov v tenkých vrstvách bez toho, aby na povrchu gél laku zostávali nepríjemné ťahy štetcom.

Malé 5 ml balenie je cenovo veľmi dostupné a vďaka tomu si môžete neobmedzene dopriať nové a nové farebnosti podľa nálady alebo ročného obdobia ako pre Vás, tak aj Vaše klientky.

 

€6,56 / ks
Dostupnosť: Skladom (>5 ks)
Kód: BN-GL-152
Gél lak 152 5ml BIO-nails

Podrobný popis

Prirodzene tenký gél lakový systém pri správnej aplikácii zaistí vždy úžasné spevnenie prírodného nechtu a dlhodobú výdrž 3 - 4 týždne, nechty sú nielen krásne spevnené, ale navyše sa nelámu ani neštiepia (viď podrobný postup aplikácie a odstránenie nižšie). Vyzerajú naozaj tenko a prirodzene. Nemusíte sa teda obávať, že by gél lakový systém pôsobil „tusto“ a neprirodzene.

Podrobný postup aplikácie gél lakového systému BIO-NAILS

Gél lak je vhodný pre každú ženu, ktorá chce svoje prírodné nechty výrazne spevniť a zároveň využiť extra dlhú výdrž, ktorú Gél lakový systém ponúka, čo sú 3 - 4 týždne. Gél lak je vhodný pre všetky typy prírodných nechtov, kratších aj stredne dlhých a môže veľmi dobre s výdržou obstáť aj pri manuálne namáhaných nechtoch. Aplikácia Gél laku je naozaj veľmi jednoduchá a je vhodná ako pre profesionálky, tak pre domáce využitie. Gél lakový systém znamená aplikáciu celkom 4 vrstiev Gél laku. Podkladového priehľadného, potom dve vrstvy farebného Gél laku a na záver ukončovací priehľadný Gél lak s vysokým leskom, ktorý sa ponúka ako vo variante bezvýpotkové, tak aj s výpotkom.

Najprv vykonáme manikúru, čo je dokonalá úprava tvaru a dĺžky nechtu profesionálnym papierovým pilníkom strenia hrubosti (napríklad pilník na prírodné nechty BIO-NAILS z jednej strany strednej a z druhej strany jemnej hrubosti 180/240). Len pre informáciu, hrubosť každého pilníka je vyjadrená číslom. Čím vyššie číslo (napr. 240), tým jemnejší je pilník, čím nižšie číslo, tým hrubší je pilník (napr. 100).

Ďalej vykonáme zatlačenie a odstránenie kožičky (napríklad pomocou pomarančového drievka či kovového zatlačovača a zrezávača kožičky Wirmet). Odstránenie kožičky možno tiež vykonať brúskou, pomocou špeciálnych fréz z tvrdokovu (karbid, volfram), tzv. plamienka (slzy) a guličky. Pred odstránením kožičky je ideálne aplikovať špeciálnu tekutinu, ktorá sa volá zmäkčovač kožičky (cuticle remover). Jedná sa o nemastnú tekutinu, ktorou potrite kožičku, aby počas sekundy krásne zmäkla a podarila sa Vám tak ľahšie zatlačiť a odstrániť zrezávačom (alebo guličkou frézkou). Potom je však nutné zmäkčovač kožičky odstrániť pomocou buničiny, namočenej v troche vody. A to preto, že necht musí byť pred aplikáciou gél laku úplne čistý, bez tejto pomocnej tekutiny. V prípade, že máte kožtičky na nechte veľmi málo, nemusíte používať zrezávač kožičky, bude Vám stačiť kožtičku iba zatlačiť.

Potom celý povrch každého nechtu jemne zmatníme blokom (penovým pilníkom) strednej hrubosti, aby sme necht jednak povrchovo zrovnali, ale aj hlavne ho zbavili prirodzenej mastnoty. Necht by mal byť takto starostlivo zmatnený celoplošne, aby vyzeral ako "pocukrovaný". Oprášime povrch nechtu štetcom na oprašovanie. Od tejto chvíle už si nikdy nesiahajte na povrch nechtov, aby ste si ich opäť nezamastili.

Potom aplikujeme špeciálnu dezinfekčnú a odmasťujúcu tekutinu Nail prep (alebo Fungian) a to starostlivo, po celej dĺžke nechtu, vrátane kožičky. Nechajte zaschnúť na vzduchu.

alebo

Teraz si už na nechty opäť nesmieme siahať, aby sme si ich znova nezamastili. Potom aplikujeme ďalšiu špeciálnu tekutinu, ktorá sa volá priľnavač gélu (Primer alebo Bonder)

alebo

Ten nanášame vo veľmi malom množstve (veľa utrite štetec o hrot fľaštičky) iba na necht, nikdy nie na kožičku. Dbáme starostlivo na to, aby priľnavač nikdy nestiekol ku kožičke! Počkáme chvíľočku na naozaj dokonalé zaschnutie tekutiny alebo môžeme nechty na chvíľu vložiť do lampy., aby sme urýchlili schnutie priľnavača. Je veľmi dôležité, aby priľnavač bol dobre zaschnutý. U priľnavača vždy platí, že pokiaľ je ho vo fľaštičke už malé množstvo na dne, tak ho už lepšie ho vyhodiť a kúpiť si nový. Zvyškový priľnavač je totiž už veľmi spojený s prachom a prestáva byť pri konci funkčný.

Teraz aplikujeme prvú vrstvu podkladového priehľadného gél laku v jednej tenšej vrstve a pretiahneme aj spodný okraj nechtu (zabalíme necht). Vytvrdíme v uv/ľad lampe 1 minútu (alebo v uv lampe 2 minúty). Vzniknutý výpotok na povrchu nemusíme stierať.

alebo

alebo

Pokiaľ chceme nechty mať viac spevnené, môžeme aplikovať druhú tenkú vrstvu podkladového gél laku a vytvrdíme ho rovnakým spôsobom. Je tiež možné u tejto druhej vrstvy maličko vymodelovať C oblúk, vďaka ktorému budete mať zaistenú ešte vyššiu pevnosť, tvrdosť a odolnosť proti nárazom, ktorým sú denne nechty vystavené. A to hlavne v prípade, že sa venujete manuálnej práci. Nezabudnite vždy pretiahnuť spodný okraj nechtu. Po tejto druhej podkladovej vrstve nemusíte stierať výpotok. Ale keď ho zotrite (špeciálnou tekutinou Cleaner, nanesenou na buničinu) a následne povrch gél laku jemne prepilujete penovým pilníkom a oprášite oprašujúcim štetcom, bude to lepšie, pretože okrem porovnania tvaru ešte zaistíme následné lepšie priľnutie farebného gél laku a jeho prípadné "nesťahovanie sa" od krajov, ktoré niekedy môže nastať.

alebo

alebo

Potom aplikujeme akýkoľvek farebný Gél lak v tenkej vrstve a opäť pretiahneme cez voľný okraj nechtu (zabalíme necht). Vytvrdíme v uv/ľad lampe 1 minútu (alebo v uv lampe 2 minúty). Nestierame výpotok. Znovu rovnakým spôsobom aplikujeme ďalšiu tenkú vrstvu farebného Gél laku, aby sa farba krásne scelila. Nestierame výpotok.

Na záver aplikujeme priehľadný ukončovací Gél lak a opäť pretiahneme cez voľný okraj nechtu (zabalíme necht). Vytvrdíme v uv/ľad lampe 1 minútu (alebo v uv lampe 2 minúty). Stierame výpotok iba v prípade, že sme na záver aplikovali výpotkový Gél lak. Zotretie výpotku vykonáme tak, že na buničinový štvorček aplikujeme čistič nechtov (cleaner) a mechanicky výpotok z povrchu nechtu zotrieme. Pokiaľ sme aplikovali bezvýpotkový gél lak (napríklad Quick finish), tak samozrejme nemusíme nič stierať. Na ukončenie je možné využiť nielen klasický priehľadný gél lak, ale tiež sú k dispozícii ukončovacie bezvýpotkové gél laky s rôznym efektovým zatónovaním, napríklad do mliečna s jemným glitrom, do ružova, so striebornými alebo zlatými glitrami. Tieto ukončovacie efektové gél laky sú veľmi krásne a zaujímavé, môžu Vám alebo Vašej klientke ozvláštniť aj Vašu „starú farbu“, ktorá už sa Vám napríklad omrzela.

Na záver môžeme aplikovať výživný nechtový olejček na kožičku okolo nechtov a tiež hydratačný zamatovo hebký ľahký krém na ruky, ktorý ich krásne zjemní, prevonia a zvláčni, ale bez pocitu mastnoty. Hotovo!

nebo

a dále

Odstranění gel lakového systému BIO-NAILS

Provádí se pilováním pomocí profesionálního papírového pilníku střední hrubosti, například 100/180.

Nebojte se prosím pilování! Pokud budete postupovat rozumně a dle našich rad, nikdy si Vaše přírodní nehty nepoškodíte. Nejprve tedy začneme povrch Gel laku odpilovávat hrubší stranou pilníku (100). Poté, co je většina barevného Gel laku odstraněna, pokračujeme jemnější stranou pilníku (180), až do úplného odstranění barevného Gel laku. Poté již nehty pouze dohladíme jemnějším pěnovým pilníkem. Nikdy se nesnažte odpilovat i původní podkladovou vrstvu gel laku. Ta na nehtu neustále zůstává a tím si vlastně ochraňujeme naše přírodní nehty před postupným oslabováním zbytečným přílišným pilováním. Díky této opatrnosti i při dlouhodobém používání se nemusíte obávat oslabení Vašeho přírodního nehtu.

Poté, když chceme ihned znovu aplikovat Gel lak, provádíme vše naprosto stejně, jako při první aplikaci.

Další možností je odstranění gel lakového materiálu za pomoci brusky, s vhodnou frézou, nejlépe kónického tvaru (která se zužuje) z tvrdokovu, například karbidu, volframu nebo keramiky.

Nahá manikúra

Gel lakový systém je v naší nabídce velmi široký, můžete mít také tzv. zatónované podkladové gel laky neboli gel laky 2v1, které jsou vhodné na tzv. "nahou manikúru". Tato varianta je velmi jednoduchá, neboť zatónované gel laky jsou vlastně kombinací gel laku na přírodní nehet a jemné barvy dohromady. Jedná se tedy o jedinečné, jemně zatónované gel laky, v překrásných nude odstínech. Těmto gel lakům dávají přednost konzervativní ženy, které nechtějí na nehtech jakékoli barevnosti a chtějí pouze "nádechové", poloprůhledně různě tónované produkty a nebo také ženy ve zdravotnictví a dalších profesích, kde je kladen důraz na krásný vzhled nehtů, avšak bez výrazných tónů. Na závěr této "nahé manikúry", kterou je ideální vždy aplikovat ve dvou tenkých vrstvách, vždy určitě doporučujeme ukončovací gel lak, například bezvýpotkový Quick finish.

Samozřejmě, pokud se rozhodnete, že chcete aplikovat na zatónovaný gel lak 2v1 jakýkoli barevný gel lak, tak určitě můžete a budete postupovat stejně, jako by se jednalo o průhledný podkladový gel lak.

Všechny barevné Gel laky BIO-NAILS lze využít jak do klasické gelové modeláže, tak také na poly gel nebo akrylový materiál. Zkrátka s nimi lze pracovat stejně, jako s barevnými gely.

Malinkatá rada

Pokud chcete nehty výrazně zpevnit, určitě doporučuji podkladový Gel lak aplikovat ve dvou vrstvách. A to tak, že první vrstva může být velmi tenká a u druhé vrstvy se snažte malinko vymodelovat C oblouk nanesením Gel laku podélně na povrchu nehtu a štětečkem jej malinko vymodelovat do obloučku. Takto zpevněný základ pak následně mnohem více obstojí při nárazech a nehty spolehlivě vydrží až 3-4 týdny. Druhou vrstvou lze také malinko prodloužit nehet na papírovou šablonku. K tomuto modelování a výraznému zpevnění nehtů je absolutně perfektní podkladový gel lak Grafen, který má malinko hustější konzistenci a jeho tvrdost je skutečně neuvěřitelná.

Některé ženy mohou mít tzv. zvýšenou potivost nehtů, která se navenek nijak neprojevuje. Těmto ženám se stává, že i když zcela správně dodrží postup, gel lak jim nevydrží a postupně z celého povrchu nehtu odpadá. Zvýšená potivost nehtů jim tedy způsobí, že i když si pečlivě odmastily nehty postupně na všech prstech, tak ve skutečnosti se stane, že nejdříve odmašťované nehty jsou po chvíli opět zcela mastné, jako by se vůbec neodmašťovaly. V tomto případě je pak nutné postupovat po jednom nehtu. Tedy odmastíme Nail prepem jeden nehet, aplikujeme přilnavač gelu a ihned aplikujeme první tenkou vrstvu podkladového gel laku a vytvrdíme v uv/led lampě 1 minutu. Takto postupujeme s každým nehtem, abychom zabránili časovou prodlevou opětovnému promaštění nehtů. Poté, co všechny nehty mají první podkladovou vrstvu, můžete v klidu dodělat dle návodu celý gel lakový systém.

Pokud Vám produkty nevydrží dle Vašich představ, a myslíte si, že postup děláte správně, příčinou také mohou být různá onemocnění či hormonální výkyvy, například štítná žláza, těhotenství, kojení, antibiotika, nasazení či vysazení antikoncepce a samozřejmě i zvýšený stres. Vše je pak vhodné konzultovat s námi, vždy se snažíme hledat řešení.

Co vše budete potřebovat k profesionální manikúře a aplikaci GEL LAKOVÉHO systému značky BIO-NAILS

nebo

a dále

nebo

nebo

nebo

nebo

nebo

nebo

nebo

nebo

nebo

a dále

Gel lakový systém značky BIO-NAILS patří svým složením mezi klasické tzv. kyselinové produkty, proto nejsou tyto produkty vhodné pro alergiky.

Složení: Urethane Acrylate Oligomer, Di-Hema Trimethylhexyl Dicarbamate, HEMA, Isobornyl Methacrylate, Hexamethylene Diacrylate, Polyethylene Terephtalate, Synthetic Fluorphlogopite, Tin Oxide, Acralated Amine Synergist, Hydroxycyclohexyl Phenyl Ketone, Phenyldimethoxyacetophenone, Benzoyl Isopropanol, Benzophenone, Ethyl Trimethylbenzoyl Phenylphosphinate, Nitrocellulose, Silica   

Důležité upozornění

Nikdy nepracujte s gelovými produkty v blízkosti okna s přímým slunečním svitem nebo ve venkovních prostorách, jako jsou terasy, balkony, dvorky, zahrady! UV záření Vám všechny produkty vytvrdí v lahvičkách nebo kelímcích. Tím jsou pak produkty navždy znehodnoceny. Taktéž si dávejte pozor, abyste gelové produkty měli uloženy z dosahu svitu Vaší UV/LED lampy. Dosah svitu lampy může Vaše produkty taktéž vytvrdit přímo v lahvičkách, včetně štětců s gelem při aplikaci gelové modeláže. Lampu tedy mějte vždy bokem a nepracujte přímo před ní. Všechny gelové produkty uchovávejte dobře uzavřené v běžné pokojové teplotě, bez přístupu světla a slunce, například tedy v šuplíku. Velmi teplé letní počasí gelovým produktům nesvědčí, teplem se nejen stávají řidšími, ale také se roztahují (vzlínají), proto se Vám někdy může stát, že v létě se gelové produkty mohou dostat do závitů uzávěrů a tam i teplem zatvrdnout. Ideální skladování v horkém letním počasí je tedy v co nejchladnějším prostoru Vaší domácnosti či salonu, avšak ne v lednici. 

Víte, že

- Značka BIO-NAILS se zaměřuje svou nabídkou především na hypoalergenní bezkyselinové produkty, které jsou vhodné pro alergiky. Přesto však musíte být při výběru produktů pro alergiky velmi pozorní, neboť ne všechny produkty této značky jsou hypoalergenní. Je tedy potřeba se na našich stránkách zaměřit na samostatnou sekci "Vše pro alergiky" a následně "Nehtová kosmetika pro alergiky"

- Pokud jste alergik, je potřeba dodržet opravdu velmi pečlivě vše, co je v našich doporučeních, aby se eliminovaly všechny faktory, které mohou vést k alergii na gelové produkty. Určitě čtěte pečlivě naše rady a doporučení v sekci Blog

- BIO-NAILS je rodinná firma, která Vás nikdy nenechá bez rad a pomoci. Jsme Vám k dispozici on-line na našich stránkách, čísle 777 075 875 nebo mailu info@bio-nehty.cz

- Naše kamenná prodejna se nachází v centru Zlína a kromě nehtové kosmetiky v ní najdete také skvělou tělovou bio kosmetiku, včetně parfémových vod, šamponů, deodorantů, tuhých mýdel i bytových vůní. Vše u nás krásně voní

- V březnu 2020 jsme oslavili 10 let výročí našeho obchodu

- Každý certifikovaný produkt má tzv "bezpečnostní list"? Jedná se vlastně o takový "rodný list" každého konkrétního produktu. Tento bezpečnostní list obsahuje přesné složení produktu a také je zárukou, že produkt je schválen pro prodej v rámci Evropské unie k použití na lidské tělo, tedy dermatologicky testován. Bezpečnostní list na vyžádání zasíláme mailem každé profesionálce, která o něj požádá, v rámci kontrolních úřadů, například hygieny či živnostenského úřadu.

Dodatočné parametre

Kategória: Gél lak
Farba: biela
Typ farby: pastelová
Objem balenia: 5 ml
Cena za 1 ml: 30 Kč
Produkt do UV/LED lampy: áno
Doba vytvrdenia UV lampa: 2 minúty
Doba vytvrdenia UV/LED lampa: 1 minúta
Odstránenie: pilovanie, brúska
Výpotok: áno
Hypoalergénne: nie
země původu: EU

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: