Opakujúca sa pleseň

Otázka Yvetta

Dobrý deň. Mám k vám veľkú prosbu. Cca pred 3/4 rokom som sa s vašimi prípravkami na vašu radu liečila s plesňou na nechtoch. Nechty som si dala do poriadku, ale boli veľmi slabé a stále sa mi zatrhávali. Nechala som si teda v štúdiu urobiť gél modelaz. Štyri mesiace bez problémov, teraz asi 14 dní som cítila na lôžku ľahko tlak a bolesť. Včera som modelaz dala dole a je vidieť trošku opäť tmavý fľak na nechte. Skôr si myslím, že sa mi opäť uvoľnil asi z lúčka. A bola tam nečistota. Necht som očistila a urobila si modelaz. Necht ma ale stále tlačí. Pod necht si aplikujú antifungal, ale skôr potrebujú poradiť. Nechtu sa to zrejme stalo, pretože bol dlhý a lôžko ešte slabé, alebo si to neviem vysvetliť. Pani je spoľahlivá, všetko čisté, a všetky ostatné nechty sú v poriadku, zatiaľ, nikde som nemala odchlipy ani raz. Mám modelaz z nechtu zložiť? A čo mužov urobiť. Bola som šťastná, že som sa toho zbavila a teraz opäť riešim rovnaký problém. Poprípade by som si asi od vás zakúpila tekutiny, a gély.

Ďakujem za vašu radu ako mam postupovať. S úctou Yvetta


 

Odpoveď Eva

Pekný deň, Yvettko,

pokiaľ boli nechty poškodené plesňou, tak aj keď sa vyliečia, tak je potrebné veľmi starostlivo zvažovať, aké produkty si na nechty budete dávať, pretože pleseň je jednoducho "potvorka" a veľmi rada sa vracia. Podľa toho, čo píšete, si myslím, že boli na Vaše nechty použité príliš tvrdé materiály. Tieto tvrdé gély Vašim nechtom evidentne nesvedčia a ten materiál akoby „ťahá“ Váš prírodný necht hore a to je ten tlak a tá bolesť, ktorú pociťujete. Podľa môjho názoru by ste mali používať oveľa pružnejšie materiály, ako sú napríklad Rubeer base s obsahom kaučukových vlákien (gél lakový systém) alebo gélovú modeláciu s inými, pružnejšími gélmi. Neviem, či Vám stačí mať nechty skôr kratšie alebo chcete nejaké extra dlhé, ale ja osobne by som Vás radšej chcela presvedčiť na kratšie nechty a používanie gél lakového materiálu, ktorý je konkrétne pre Vaše oslabené nechty vhodnejšie. Nie gélovú modeláž, ktorá väčšinou vždy bude pevná, tvrdá, menej pružná. A ako ten tvrdý materiál "ťahá" necht hore, tak sa potom aj ľahšie môže stať, že sa odlúči necht od nechtového lôžka, začne sa tam dostávať voda a na problematiku s plesňami je opäť "zarobené". Proste na Váš typ nechtov, ktoré boli oslabené plesňou, bude určite lepšie zvoliť pružné gélové materiály.


Podľa toho, čo píšete, máte asi teraz nechty skôr dlhé a ten tvrdý materiál vám na ne vytvára ten tlak. Takže podľa mňa by bolo ideálne tento materiál odpilovať (alebo si nechať profesionálne odstrániť brúskou) a skrátiť nechty. Pozor, ak by ste si materiál odstraňovali sami, tak nikdy nie až do konca, až na prírodný necht, ale vždy tam trochu toho materiálu treba ponechať, aby sa nechty nepoškodili. A nechala by som odrastať a venovala by som sa liečbe tekutinou Antifungal plus Koloidné striebro v spreji a ďalej by som na nechty dávala aj Gold elixír alebo Keratínový elixír.

Z našej ponuky teda by som navrhovala tento hypoalergénny gél lakový materiál:

SHIELD Rubber base 15ml

Gél lak Kinetics farebný Shield No Hema vhodný aj pre alergikov

SHIELD Booster TOP COAT gél lak bezvýpotkový 15ml

Ďalšou možnosťou, od tej istej hypoalergénnej značky, je gél lakový systém 2v1, Ceramic gél lak:

Ceramic gél laky 2v1 - Úžasný nápad spojiť podkladový gél lak na nechty s farbou!

U týchto dvoch sád vidíte, čo všetko potrebujete ku gél lakovému systému od A až do Z :-))

GOLD ELIXIR výživa nechtu a kožičky 15ml

Intenzívna výživa s keratínom

Potom, čo budete vidieť, že problematika plesne je vyriešená, tak sa môžete pustiť do pružnejšieho gél lakového materiálu a nechty udržovať skôr kratšie. Preventívne je ideálne neustále pod nechtami aplikovať Antifungal. Síce veľmi vysušuje, ale je to istota, že sa neskôr zase niečo neobjaví. Po použití Antifungalu je skvelé aplikovať akýkoľvek krém od Kinetics alebo Gold elixír, ktorý zase pokožke vráti tú hydratáciu a jemnosť.

Majte sa veľmi pekne a ak by ste čokoľvek ďalšie chceli so mnou prebrať, tak píšte alebo volajte na číslo 777075875, určite sa Vám budem rada venovať.